W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z z ilustratorką Jolą Richter-Magnuszewską.
Uczestnicy konkursu literacko-artystycznego "Bycie sobą - najlepszą metodą!", organizowanego przez Miejską Bibliotekę  Publiczną w Jaśle w ramach projektu "Okamgnienie - wrażliwi na czytanie!" wzięli udział w spotkaniu z elementami warsztatu z Jolą Richter-Magnuszewską.

spotkanie w bibliotece

Jola Richter-Magnuszewska, autorka ilustracji do książki "Jaszczurunia" Marty Guśniowskiej opowiedziała o tym, jak została ilustratorką oraz jak zbudowała własny styl i warsztat. Pokazała na przykładach, zarówno zilustrowanych przez nią książek, jak i oryginalnych prac, różne techniki: akwarelę, wycinankę oraz techniki mieszane, podzieliła się przemyśleniami na temat procesu twórczego i sposobów rozwijania własnej kreatywności. Zaangażowała uczestników w tworzenie abstrakcyjnych obrazów zbudowanych z kolorowych ścinków papieru. Podczas warsztatów powstały wielobarwne kompozycje o różnorodnej tematyce.

spotkanie w Jasielskiej bibliotece

Na zakończenie zebrani na spotkaniu poznali laureatów konkursu literacko-artystycznego "Bycie sobą - najlepszą metodą!", który odbył się 8 listopada 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu "Okamgnienie - wrażliwi na czytanie!". Komisja konkursowa przyznała 3 miejsca i 3 wyróżnienia, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

Lista laureatów konkursu:
1 - Antonina Róg
2 - Hanna Madejczyk
3 - Olga Rutana
Wyróżnienia: Karolina Madejczyk, Maja Janas, Zuzanna Lachowska


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.