Powiat jasielski włączył się w akcję pn. "Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim".
W 2023 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego po raz dziewiąty realizuje działania w ramach Kampanii informacyjno - edukacyjnej pn.: "Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie". Jednym z nich jest zadanie pn.: "Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim".

Działanie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa, które corocznie, licznie odpowiadają na zaproszenie do udziału w akcji. W tym roku do zadania zgłosiły się 102 podmioty.

drzewa midodajne

Od 2015 r. na działania w ramach kampanii przeznaczono ponad 750 tys. zł. Zakupionych i wprowadzonych do środowiska zostało łącznie ok. 56 000 szt. sadzonek roślin miododajnych, które z biegiem czasu stanowić będą cenny pożytek dla owadów zapylających.

Powiat Jasielski również w 2023 roku przyłączył się do akcji sadzenia drzew miododajnych realizowanej przez Województwo Podkarpackie. W tym roku w ramach akcji powiat otrzymał drzewka w ilości 30 szt. gatunku: lipa drobnolistna, klon pospolity, klon jawor. Drzewka zostały posadzone na następujących działkach: 90, 78/20, 78/22, 76/1, 62/1, 61/1 obręb 11 Sobniów II w Jaśle.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.