Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle otrzymał wyróżnienie za realizację projektu.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle został wyróżniony za projekt "Teleanioł jasielski - usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych".

Nagrodę GOPS w Jaśle otrzymał w kategorii "Mistrz zdrowia" w ramach III edycji konkursu "Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany", którego celem było wyłonienie najbardziej efektywnych przedsięwzięć dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Ochrony Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

nagroda dla GOPS w Jaśle

Projekt skierowany był do 35 osób powyżej 60 roku życia. Uczestnicy sami wybierali zaufanego sąsiada lub sąsiadki, którym GOPS zlecał opiekę i wsparcie nad seniorem przez 40 godzin w miesiącu. Osoby starsze miały również dostęp do opasek życia, które umożliwiały automatyczne wysyłanie powiadomienia w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia do Centrum Teleopieki. Osoba sprawująca opiekę nad osobą niesamodzielną również otrzymywała powiadomienie o zagrożeniu seniora.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.