W Potakówce odbyły się warsztaty kulinarne dla mieszkańców Potakówki 60+ w ramach inicjatywy "Żyj zdrowo! - smacznie, lekko i kolorowo".
W dniach 18 i 19 listopada 2022 r. w Potakówce odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Potakówce. W warsztatach wzięło udział 23 uczestników, mieszkańców Potakówki powyżej 60 tego roku życia, którzy pod okiem Małgorzaty Machowskiej członkini KGW Potakówka uczyli się gotowania nowoczesnych potraw. Na zakończenie warsztatów, podczas wspólnego poczęstunku nie zabrakło także rozmów na temat ekonomii społecznej.

warsztaty kulinarne Potakówka

Warsztaty były częścią inicjatywy w obszarze ekonomii społecznej w ramach Programu Grantowego w projekcie "Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej II", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna, Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie, na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu z Województwem Podkarpackim - Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.

W wyniku projektu zakupiono nowy sprzęt kulinarny (termosy, garnki, podgrzewacz do potraw) za kwotę 5 tyś. zł, które są potrzebne do rozwoju działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Potakówce.

Koordynatorem, a zarazem pomysłodawcą inicjatywy jest Pani Agata Augustyn.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.