Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szebniach i Szkoły Podstawowej w Warzycach odnieśli sukcesy wokalne o zasięgu powiatowym i wojewódzkim.
Dnia 1 marca z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych Szkoła Podstawowa nr 28 w Rzeszowie zorganizowała XIII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych. Konkurs miał formę online, laureaci I, II i III miejsca wystąpili w Koncercie Galowym, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.

konkurs uczniów z Szebni

Wśród laureatów konkursu znalazła się Daria Szafarz - uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Szebniach, która w kategorii klas I-III wyśpiewała II miejsce. W kategorii klas IV-VI II miejsce zdobyła Wiktoria Hyziak, uczennica klasy IV, również ze Szkoły Podstawowej w Szebniach. Wyróżnienie w kategorii zespołów otrzymał zespół wokalny "Iskierki" ze Szkoły Podstawowej w Warzycach.

Z kolei 17 marca w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się Finał XXXII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Festiwal przebiegał dwuetapowo: najpierw odbyły się eliminacje w miastach powiatowych województwa podkarpackiego, następnie finał w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

konkurs wokalny

Trzy wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Szebniach i jedna ze Szkoły Podstawowej w Warzycach otrzymały nominację i wzięły udział w finale: Emilia Zielińska, Daria Szafarz, Julia Brzeżańska i Zuzanna Gacek. Daria Szafarz wyśpiewała III miejsce, a Julia Brzeżańska została wyróżniona w kategorii solistów 6-9 lat. Uczennice reprezentowały Szkołę Podstawową w Szebniach.

- Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, gdyż są one ogromnym osiągnięciem, przy tak wielkiej konkurencji i wymagającym profesjonalnym jury. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, spełniania muzycznych marzeń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.