W bibliotece w Szebniach odbyły się warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Wiedzy o Pingwinach.
W czwartek w bibliotece w Szebniach odbyła się pierwsza tegoroczna BIBLIOchwilka. Z racji tego, że 20 stycznia obchodzony jest Dzień Wiedzy o Pingwinach warsztaty poświęcone były pingwinom.

Warsztaty rozpoczęły się od najpopularniejszej książki o pingwinach autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Książka ta przedstawia historię ludzi pracujących na stacji im. Dobrowolskiego na Antarktydzie, którzy badają życie pingwinów Adeli podczas zimy. W tym celu budują oni zagrodę dla pingwinów, lecz okazuje się ona być zaczarowana, ponieważ nocą pingwiny z niej znikają.

Dzień Pingwina


Wiedzy o pingwinach dzieciom biorącym udział w warsztatach dostarczyła prezentacja, z której uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dzieci dowiedziały się m. in. że pingwiny mają łaskotki i reagują na nie tak jak człowiek. Dowiedziały się również, że pingwiny mają najwięcej piór ze wszystkich ptaków, a pod wodą potrafią spędzić 30 min.

Każdy z uczestników wykonał swojego małego pingwinka. A na zakończenie każdy z nich otrzymał grę planszową "Uciekające pingwiny" stworzoną przez bibliotekarki, w którą będzie mógł grać w domu ze swoimi bliskimi. Warsztaty odbyły się w bibliotece w Szebniach.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.