W Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Pusta Wola.
27 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na budowę nowego odcinka drogi powiatowej Nr 1864R Grudna - gr. wojew. - Kunowa - Pusta Wola - Przysieki w miejscowości Pusta Wola. Realizacja tej ponad 2 milionowej inwestycji pozwoli na bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dojazd do nowego mostu w Przysiekach.

Przedmiot umowy obejmuje budowę nowego odcinka drogi powiatowej Nr 1864R o długości 458 m i szerokości jezdni 6 m (droga klasy Z), z kategorią ruchu KR3. W ramach prac planuje się również wykonanie utwardzonych poboczy oraz rowów otwartych. Wykonawca zobowiązany jest także do zrobienia zjazdów oraz przeprowadzenia robót wykończeniowych, w tym m.in. umocnienie skarp płytami ażurowymi, wzmocnienie brzegu rzeki oraz oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 167 499 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 517 249 zł. Umowę w imieniu powiatu podpisali: Wicestarosta Stanisław Pankiewicz i Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka, a w imieniu wykonawcy - firmy "STRABAG" Sp. z o.o: Maciej Łukaszek - Dyrektor Techniczny Oddziału w Rzeszowie.

Termin zakończenia robót budowlanych planowany jest na sierpień br.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.