Karolina Polak z kolejnym sukcesem wokalnym na swoim koncie.
Kolejny już w tym roku sukces wokalny Karoliny, tym razem podczas Festiwalu Twórczości Bluesowej - Ziemia dzieciństwa vol.4. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie trwało od lutego do marca br. Finał, w którym wokalistka wyśpiewała wyróżnienie odbył się 3 marca br. w rzeszowskim WDK.

Ideą tego festiwalu jest kontynuacja bogatych tradycji tworzenia i wykonywania muzyki bluesowej, propagowanie jej wśród kolejnych pokoleń. Sama nazwa wydarzenia nawiązuje do tytułu jednej z piosenek Tadeusza Nalepy - "Rzeka dzieciństwa", artysty związanego z Rzeszowem, twórcy bluesowej muzyki. Festiwal jest adresowany do muzyków amatorów, bez dorobku płytowego lub kontraktu z wytwórnią, którzy posiadają potencjał muzyczny i ponadprzeciętne uzdolnienia artystyczne i chcą zaprezentować je publiczności. Zaangażowanie uznanych muzyków - pedagogów stwarza szansę rozwoju wszystkim uzdolnionym uczestnikom, umożliwia im praktyczne wykorzystanie dotychczas nabytych umiejętności oraz rozwijanie talentów estradowych.

W ramach festiwalu odbyły się również warsztaty bluesowe, koncerty oraz konkurs wokalny. W dwudniowych warsztatach wokalno - instrumentalnych, które zostały zrealizowane 10 i 11 lutego br. w strzyżowskim Domu Kultury, w klasie Marka Bałaty, uczestniczyli wokaliści Jasielskiego Domu Kultury: Laura Gondek, Eliza Mlicka, Onofrio Della Medaglia i Karolina Polak. Zwieńczeniem tych spotkań był koncert Marka Bałaty, w którym - na zaproszenie wokalisty - wystąpiła Karolina Polak. Pokłosiem udziału w warsztatach był również udział Karoliny w finale Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej, w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie solistka wystąpiła z własnym akompaniamentem w piosence "Nieobecni". Natomiast do utworu "Zobacz jak pięknie", na gitarze zagrał Julian Adamiec - Maziarz. Jury doceniło Karolinę, przyznając wyróżnienie w jej kategorii wiekowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.