Ponad promil alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca osobowego forda zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Jaśle. Stracił prawo jazdy.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy osobowego forda, 52-letniemu mężczyźnie, który był pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowej, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje.

W miniony piątek (12 czerwca) około godziny 16, policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego w Jaśle, osobowego forda. Podczas kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą 52-letni mężczyzna jest pijany. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości - przypomina podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.