109 uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jasło rozpocznie jutro (16 czerwca) egzamin ósmoklasisty. Największa 22-osobowa grupa przystąpi do egzaminu w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy.
Trzydniowe egzaminy ósmoklasistów rozpoczynające się 16 czerwca kończą etap nauczania w szkole podstawowej. Jest to egzamin zewnętrzny w całości przygotowywany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wszyscy uczniowie w kraju rozwiązują te same zadania testowe. Całość egzaminu składa się z trzech części. We wtorek uczniowie napiszą test z języka polskiego, w środę zmierzą się z zadaniami z matematyki, a w czwartek zdawać będą test z języka angielskiego.

W gminie Jasło przystąpi 109 uczniów ze szkół podstawowych. Najwięcej, bo 22 w Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy. W pozostałych szkołach testy egzaminacyjne rozwiązywać będzie następująca liczba uczniów: Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy - 7, Szkoła Podstawowa w Jareniówce - 12, Szkoła Podstawowa w Niepli - 12, Szkoła Podstawowa w Opaciu - 9, Szkoła Podstawowa w Szebniach - 15, Szkoła Podstawowa w Trzcinicy - 14, Szkoła Podstawowa w Warzycach - 18.