Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy i Szkoły Podstawowej w Szebniach zostali laureatami w konkursie literackim ,,Co drzewo widziało?”, organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.
W gronie laureatów znalazło się dwóch uczniów z jasielskiej gminy - Miłosz Gomułka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy, pod opieką Edyty Godfryd oraz Błażej Piekarz ze Szkoły Podstawowej w Szebniach pod opieką Marioli Bożek.

Gmina Jasło. Nagrodzeni laureaci konkursu „Co drzewo widziało”

Na konkurs wpłynęło ponad 300 opowiadań z klas IV-VIII ze szkół podstawowych z 22 gmin należących do ZGDW. Z każdej gminy wyłoniono jednego lub dwóch laureatów.
Zadaniem uczniów było wyobrażenie sobie historii, którą mogłoby opowiedzieć im drzewo rosnące w parku miejskim, przed szkołą czy w ogrodzie przy domu oraz stworzenie opowiadania, kończącego się morałem proekologicznym.

Ze względu na panującą pandemię rozdanie nagród odbyło się w Urzędzie Gminy Jasło. Nagrody wręczyła przedstawicielka Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Angelika Halibożek oraz wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś wraz z kierownikiem Referatu Organizacyjno - Społecznego i Oświaty Urzędu Gminy w Jaśle Piotrem Sikorą.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.