Ponad 2,4 tysiąca paczek papierosów ukrytych w ścianach busa próbował przemycić jego kierowca na przejściu granicznym w Korczowej.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Korczowej skierowali do szczegółowej kontroli jeden z busów wjeżdżających do Polski z Ukrainy. - Z pomocą skanera i psa wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, zidentyfikowali miejsce ukrycia kontrabandy - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Ściany busa pełne papierosów

Ponad 2,4 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znajdowało się w przerobionych ścianach samochodu. - Rynkowa wartość nielegalnego towaru szacowana jest na około 36 tysięcy złotych - dodała Edyta Chabowska.

Ściany busa pełne papierosów

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Oprócz przepadku przemycanego towaru, mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.