W ostatnich dniach na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano ponad dwadzieścia fałszywych dokumentów, w tym m.in. u pijanego kierowcy luksusowego bentleya.
W niedzielę (21 marca) na przejściu granicznym w Korczowej do odprawy na wyjazd z Polski podjechał bentleyem 46-letni Ukrainiec. Podczas rozmowy funkcjonariusz straży granicznej wyczuł od kierowcy woń alkoholu. Badanie z wykorzystaniem alkomatu wykazało ponad promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna do kontroli okazał ubezpieczenie pojazdu. Bezprawnie zmieniono w nim datę ważności. Przerobiony dokument został zatrzymany, a kierowca wraz z samochodem przekazany policji.

Pijany kierowca luksusowego bentleya z podrobionymi dokumentami

Natomiast w poniedziałek (22 marca) autokarem wjechało do Polski 23 obywateli Mołdawii. Wszyscy jechali do Piaseczna i chcieli pracować na budowie. Okazało się, że ich oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcom są fałszywe. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa i wyznaczono im karę pozbawienia wolności 4 miesięcy w zawieszeniu na 1 rok. Następnie zostali zawróceni na Ukrainę.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 1153 fałszywych dokumentów, w tym 885 z nich to dokumenty wymagane do pracy w Polsce.