Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz KAS z Korczowej znaleźli na posesji 64-latka z Laszek (powiat jarosławski) ponad 4 tysiące paczek nielegalnych papierosów. Kontrabanda przechowywana była niemalże we wszystkich meblach kontrolowanego domu.
Strażnicy graniczni z placówki Korczowej uzyskali informację, że na jednej z posesji w Laszkach mogą znajdować się duże ilości papierosów z przemytu. 29 marca wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej szczegółowo przeszukali posesję należącą do 64-letniego obywatela Polski.

Dom magazynem kontrabandy

- W trakcie sprawdzeń okazało się, że informacja o magazynie kontrabandy była prawdziwa. Papierosy bez polskich znaków skarbowych przechowywane były w skrytkach oraz meblach m.in. w szafach i wersalce. W szczegółowym sprawdzeniu posesji pomógł niezawodny pies Aris, czteronożny funkcjonariusz KAS szkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dom magazynem kontrabandy

Łączną wartość ujawnionych papierosów oszacowano na ponad 62 tysiące złotych. Dalsze czynności w sprawie prowadzą zgodnie z właściwością funkcjonariusze KAS.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali nielegalne wyroby tytoniowe o szacunkowej wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.