Ponad 70 fałszywych praw jazdy ujawnili od początku 2021 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia. Kolejnymi nieprawdziwymi uprawnieniami do kierowania pojazdami usiłowali posłużyć się dwaj cudzoziemcy kontrolowani na przejściu granicznym w Korczowej.
25 marca br. na drogowym przejściu granicznym w Korczowej do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Gruzji. - Kierujący autem na polskich numerach rejestracyjnych przestawił do kontroli prawo jazdy wydane rzekomo przez władze Turcji. Strażnik graniczny nabrał jednak podejrzeń co do autentyczności zabezpieczeń dokumentu. Ostatecznie badanie na specjalistycznym sprzęcie potwierdziło fałszerstwo i dokument zatrzymano. Obywatel Gruzji przyznał się do próby wykorzystania fałszywki wykonanej na wzór oryginału. Dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1000 zł - poinformował ppor. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym samym dniu, kilka godzin później do odprawy na wjazd do Polski zgłosił się 32-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zamierzał pracować w Polsce jako kierowca. - Dokumentem mającym potwierdzić cel wjazdu były m.in. ukraińskie prawo jazdy. Jak się okazało dokument był w całości podrobiony. Cudzoziemiec przyznał się do próby wykorzystania nieprawdziwych uprawnień i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Straż graniczna odmówiła mu zjazdu i skierowała z powrotem na Ukrainę - dodał Piotr Zakielarz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.