Dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania oraz czerwonymi notami Interpolu zatrzymała Straż Graniczna na przejściach granicznych w Korczowej i Budomierzu. Po zakończeniu procedur ekstradycyjnych przestępcy trafią przed rumuński oraz francuski wymiar sprawiedliwości.
Pierwszego z mężczyzn zatrzymano 3 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli 31-letniego Ukraińca wjeżdżającego do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu rumuńskiego wymiaru sprawiedliwości. - Jest podejrzany o nielegalne przekroczenie granicy, przemyt papierosów oraz udział z zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi mu nawet 15 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Natomiast w nocy 6 na 7 kwietnia w Budomierzu, mundurowi z SG zatrzymali innego obywatela Ukrainy. 57-letni mężczyzna jest poszukiwany przez francuskie służby, które również wydały za nim ENA oraz czerwoną notę poszukiwawczą Interpolu. - Cudzoziemiec jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przerzucającej nielegalnych migrantów z Francji do Wielkiej Brytanii i organizującej pobyt. Mężczyźnie grozi do 3 lata pozbawienia wolności. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd - dodał Piotr Zakielarz.