Uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 14 kwietnia wzięli udział w warsztatach on-line, które poprowadziła Mariola Fik – bibliotekarka i trenerka Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, która programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą.
Klamerki do bielizny służą do mocowania prania na suszarce, folię aluminiową wykorzystujemy w kuchni, korkiem najczęściej coś zatykamy, ale gdy poruszymy naszą wyobraźnię, z przedmiotów, które znajdziemy w każdym domu, możemy stworzyć niesamowite konstrukcje.

Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które obchodzimy co roku w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Po upewnieniu się, że wszyscy uczestnicy mają potrzebne materiały, prowadząca zaprosiła do wspólnej zabawy. Z klamerki do bielizny, drewnianych patyczków, gumki recepturki, folii aluminiowej i innych materiałów wg wskazówek pani Marioli, klubowicze zbudowali maszynę strzelającą. Kiedy przyszedł czas na przetestowanie zbudowanych konstrukcji, emocje były naprawdę duże. Zapewniamy, że wszystkie maszyny strzelające działały bez zarzutu.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.