Ponad tysiąc paczek nielegalnych papierosów i 5 worków krajanki tytoniowej znaleźli na posesji 69-latka z Grodziska Dolnego (powiat leżajski) funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej i Krajowej Administracji Skarbowej. Kontrabanda była przygotowana do dalszej dystrybucji.
22 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej oraz Krajowej Administracji Skarbowej szczegółowo przeszukali posesję w Grodzisku Dolnym, należącą do 69-letniego rencisty-emeryta.

- Okazało się, że na posesji mężczyzna przechowywał 1124 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych oraz 5 worków z krajanką tytoniową. Z zastanych okoliczności jednoznacznie wynikało, że towar był przygotowany do wywiezienia i sprzedaży. Łączna wartość kontrabandy to ponad 18 tysięcy złotych - poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W dokładnym sprawdzeniu posesji pomógł niezawodny pies Frida, czteronożny funkcjonariusz KAS szkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.