Ponad 4 tysiące paczek papierosów przechwycili w Medyce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Papierosy o wartości ponad 64 tysięcy złotych próbował przemycić obywatel Ukrainy.
Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. - Ich uwagę zwróciła podłoga auta. Podczas rewizji okazało się, że to miejsce zostało przerobione i przystosowane do przemytu. W podłogowych skrytkach znajdowało się 4 340 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Rynkowa wartość nielegalnych papierosów szacowana jest na ponad 64 tysiące złotych - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Papierosy w podłodze samochodu

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. - Poza przepadkiem nielegalnego towaru, mężczyźnie grozi utrata samochodu oraz wysoka grzywna. Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła na poczet kary kwotę 4,5 tys. złotych oraz zwróciła się do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju - dodała Edyta Chabowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.