Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania ponad 370 - kilometrowy odcinek polskiej granicy. Około 240 kilometrów to zewnętrzna granica Unii Europejskiej z Ukrainą. W większości granica przebiega w górzystym i trudno dostępnym, zalesionym terenie.
W górach zima nadal nie ustępuje. W Bieszczadach panują bardzo trudne warunki. Bieszczadzki Oddział SG opublikował na swojej stronie internetowej zdjęcia z pracy strażników granicznych z minionego weekendu na granicy polsko - ukraińskiej. Trudno uwierzyć, że to druga połowa kwietnia...

Patrole na granicy

Jak informuje podporucznik Piotr Zakielarz z BiOSG, do ochrony granicy mundurowi Straży Granicznej w Bieszczadach wykorzystują różnego rodzaju sprzęt, w tym auta terenowe i obserwacyjne, quady na kołach i gąsienicach, skutery śnieżne oraz narty skiturowe.

Patrole na granicy

Nieodzownym elementem bieszczadzkich patroli są również psy służbowe oraz konie. Osiem bieszczadzkich wierzchowców to jedyne konie w skali całej Straży Granicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.