Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy poszukiwanych przez Interpol. W tym samym czasie patrol SG koło Rzeszowa zatrzymał podróżującego samochodem obywatela Uzbekistanu. Okazało się, że jest także poszukiwany czerwoną notą Interpolu.
15 kwietnia na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy, który stawił się na wjazd do Polski. - Z informacji zamieszczonych w bazach danych wynikało, że mężczyzna jest od 7 lat poszukiwany przez organy ścigania Czech za rozbój z użyciem broni palnej. Jego dane figurowały w bazie Interpol - informuje major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

W tym samym czasie, funkcjonariusze prowadzący kontrolę na drogach dojazdowych do Rzeszowa zatrzymali 40-letniego obywatela Uzbekistanu. - Podczas sprawdzania statusu cudzoziemca okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu jako osoby do zatrzymania. Był poszukiwany czerwona notą Interpolu za fałszerstwa i oszustwa przez wymiar sprawiedliwości kraju swego pochodzenia. Tego samego dnia w godzinach wieczornych na pieszym przejściu w Medyce, zatrzymano kolejną poszukiwaną przez Interpol osobę. 40-letni obywatel Ukrainy Igor Y. był poszukiwany od stycznia br. przez organy ścigania Czech za przestępstwa przeciwko osobie i porządkowi publicznemu - dodała rzeczniczka BiOSG.

Wobec zatrzymanych cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności odpowiednio przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu i Rzeszowie. O postępowaniu ekstradycyjnym zadecyduje sąd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.