Do 10 maja trwać będą patrole Straży Leśnej mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom pojawiającym się w okresie tzw. majówki. W tym czasie nasila się zagrożenie pożarami i przypadkami bezprawnego korzystania z lasu, w tym nieuprawnionego wjazdu na tereny leśne.
Leśne patrole w ramach akcji „Majówka-21” pojawią się na szlakach turystycznych i w miejscach parkingowych.
- Będziemy też zwracać uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, bo spodziewamy się wzmożonego ruchu na szczególnie atrakcyjnych obszarach – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. - Wielokrotnie podczas poprzednich takich akcji mieliśmy też możliwość pomagania ludziom, którzy zgubili się w lesie.

Rusza akcja Straży Leśnej „Majówka-21”
Akcja Straży Leśnej. Fot archiwum Nadleśnictwa Kołaczyce

We współpracy z Policją, Strażą Rybacką i Strażą Graniczną przeprowadzane będą patrole w miejscach, gdzie dochodziło do nielegalnych rajdów samochodów terenowych i motocrossów.

W ostatnich dniach doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców pojazdów terenowych. - W niedzielę, 25 kwietnia, strażnik leśny z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne został potrącony podczas próby zatrzymania kierowcy quada, doznając urazu ręki. Oprócz tego quada szlakiem poruszał się drugi taki pojazd oraz trzy motory crossowe. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych, kierujący byli w kaskach, co uniemożliwiało identyfikację. Zdarzenie miało miejsce na szlaku turystycznym w leśnictwie Ustjanowa. Sprawę, wraz z nagraniem zdarzenia z kamery interwencyjnej, przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych - informuje Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Również w miniony weekend, w wyniku wspólnej akcji Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kołaczyce i Nadleśnictwa Strzyżów, zatrzymano dwóch kierowców quadów nielegalnie poruszających się po terenach leśnych. - Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1000 złotych za kumulację wykroczeń - dodał Edward Marszałek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.