Przedterminowe wybory wójta w Gminie Tarnowiec nie odbędą się 9 maja. Zostały przesunięte na 13 czerwca.
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 29 kwietnia 2021 r. zmianie uległ termin wyborów przedterminowych wójta Gminy Tarnowiec. Datę wyborów przedterminowych wyznaczono na 13 czerwca (niedziela).

To już piąty termin wyborów przedterminowych wójta Gminy Tarnowiec. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa.

Przedterminowe wybory wójta Gminy Tarnowiec pierwotnie miały odbyć się 13 grudnia 2020 roku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały przeniesione na 24 stycznia 2021 roku, następnie na 11 kwietnia i 9 maja.

Dotychczasowy wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik zmarł 16 października 2020 r. O to stanowisko ubiega się czterech kandydatów.

Gminna Komisja Wyborcza w Tarnowcu zarejestrowała czterech kandydatów na wójta. Są to: Wiktor Marian Barański (51 lat) z Dobrucowej zgłoszony przez KWW Wiktora Barańskiego, Jan Józef Muzyka (60 lat) z Umieszcza zgłoszony przez KWW Aktywność i Rozwój Gminy Tarnowiec, Katarzyna Elżbieta Piskorz (38 lat) z Gąsówki zgłoszona przez KWW Katarzyny Piskorz i Andrzej Płocic (58 lat) z Dobrucowej zgłoszony przez KWW Andrzeja Płocica.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.