Miasto Jasło przygotowało punkt szczepień masowych (PSM) w Jasielskim Domu Kultury. Nie został on jednak do tej pory uruchomiony. Dlaczego?
Według Urzędu Miasta w Jaśle, punkt szczepień został wyposażony w niezbędny sprzęt oraz przygotowany zgodnie z wszystkimi wytycznymi przekazanymi przez odpowiednie instytucje, a jego właściwą i odpowiednią organizację potwierdziła kontrola przeprowadzona przez NFZ i jednostkę mającą wykonywać w nim szczepienia.

Jasło. Miejski punkt szczepień powszechnych przygotowany, ale nie uruchomiony

- „Decyzja o uruchomieniu miejskiego punktu PSM miała zapaść w pierwszych dniach maja. Niestety do dzisiaj, pomimo wielu interwencji i pytań nie mamy odpowiedzi kiedy ten punkt zostanie uruchomiony, i to zarówno pomimo tego, że został przygotowany zgodnie z przesyłanymi do urzędu wytycznymi oraz bez względu na to, iż podmiot, który ma wykonywać szczepienia posiada zabezpieczoną w swoich zasobach określoną liczbę szczepionek” - czytamy w informacji przekazanej mediom przez rzeczniczkę burmistrza Jasła Agatę Kobę.

- „Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji, kiedy mieszkańcy codziennie dzwonią zarówno do Jasielskiego Domu Kultury (miejsce oznakowane jako punkt szczepień – zgodnie z zaleceniami), jak i do Urzędu Miasta w Jaśle z pytaniem o uruchomienie punktu. Podkreślamy, że decyzja ta oraz termin jej wydania nie zależą od nas” - informuje UM w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.