W minioną środę, 5 maja, na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Jasiołkę wraz z połączeniem dróg powiatowych nr 2510R i 2511R. Wykonawcą będzie firma Remost.
- To jest bardzo ważny moment w historii powiatu jasielskiego, w historii miasta Jasła. Podpisujemy dzisiaj umowę na nowy ciąg drogowy, który połączy dwie dzielnice miasta - Sobniów i Hankówkę – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Wybudowany zostanie most i powstanie nowy odcinek drogowy o długości prawie 1 kilometra. To ważna inwestycja dla mieszkańców powiatu jasielskiego i miasta Jasła, ponieważ część ruchu z dróg tranzytowych zostanie wyprowadzona, a tym samym poprawi się bezpieczeństwo.

Zmienia się również geografia ruchu w Jaśle. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 od ul. Jana z Dukli do ul. Floriańskiej jest już na ukończeniu. Tym samym nastąpi skrócenie ruchu tranzytowego od granicy państwa, czyli od Barwinka, do centralnej Polski poprzez nowy ciąg drogowy. Odczują to zwłaszcza mieszkańcy ul. 3 Maja i ul. Ducala. Zmniejszą się także korki w ciągu ul. Kasprowicza.

Nowy ciąg drogowy zapewni lepszy dostęp do ul. Przemysłowej, do nowo oddanej Komendy Powiatowej Policji, do Szpitala Specjalistycznego, jak również do wielu przedsiębiorstw i zakładów na osiedlu Hankówka.

Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Robert Snoch podziękował staroście, zarządowi i radzie za realizację kolejnej ważnej inwestycji w powiecie. - Dziękuję panu staroście, Zarządowi Powiatu w Jaśle za tą nową inwestycję, która będzie się dokonywać na terenie naszego powiatu. Za pomysł, za montaż finansowy i w tym momencie należy też podziękować Radnym Powiatu Jasielskiego, którzy poparli tą inicjatywę i głosowali za tą inwestycją - powiedział przewodniczący Rady Powiatu Robert Snoch.

Powiat jasielski posiada pełne zabezpieczenie finansowe na inwestycję, która może zostać w 50 procentach dofinansowana z rezerwy budżetu państwa. - Wyrażam nadzieję, że miasto Jasło również wesprze finansowo tą inwestycję - dodał starosta jasielski Adam Pawluś.

~Hankowiak

08-05-2021 01:33 32 32

Ze spokojnej Hankówki zrobią teraz autostradę...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.