Po złagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zorganizował 8 maja wycieczkę rowerową do Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, na szlak „Kamienne Herby”.
Przez rezerwat przepływa rzeka Wisłok, tworząc przełom pomiędzy zbiegającymi się wzgórzami, stąd miejsce to przyjęło nazwę Bramy Frysztackiej. Uroki „Frysztackich Wrót” uczestnicy wyprawy poznali częściowo już jesienią ubiegłego roku.

Z KK-T JDK: rowerami na Kamienne Herby

Tym razem rowerzyści pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika i Adama Golenia mieli okazję podziwiać „Kamienne Herby” w wiosennej szacie. W ponad 60-kilometrową trasę wyruszyli w drugą sobotę maja. Wyjechali rano sprzed JDK. Przed nimi były: Warzyce, Lubla, Frysztak, Kobyle, Brama Frysztacka i Jazowa. Pogoda nie sprzyjała rajdowiczom, bowiem chwilowe silne porywy wiatru utrudniały jazdę.

Z KK-T JDK: rowerami na Kamienne Herby

Po przemierzeniu ponad 25 kilometrów, znaleźli się na szlaku wzgórz Jazowej. Z odsłoniętych miejsc widokowych mogli tam podziwiać krajobraz Doliny Wisłoka. Dalszy trakt prowadził przez wiosenny, nabierający zielonego kolorytu las, w którym zaznaczały się w oddali wąwozy, jary, wyrobiska, progi skalne. W głębi lasu przed turystami odsłoniły się malownicze formy skalne, nadające temu miejscu wyjątkowy klimat i odrobinę tajemniczości.

Z KK-T JDK: rowerami na Kamienne Herby

W drodze powrotnej aura poprawiła się; momentami nawet wyglądało zza chmur słońce.

Z KK-T JDK: rowerami na Kamienne Herby

Pierwsza w tym roku wyprawa rowerowa KK-T JDK dała wszystkim jej uczestnikom wiele satysfakcji. Grupa uznała ją zgodnie za bardzo udaną, choć - z uwagi na uciążliwości pogodowe oraz znaczne odległości - ekstremalną.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.