W X kolejce grupy spadkowej w rundzie wiosennej IV ligi podkarpackiej Czarni Jasło podejmują dzisiaj (29 maja) na swoim boisku ze sztuczną nawierzchnią Polonię Przemyśl. Mecz bez publiczności o godz. 17.
Po porażce w Mielcu z rezerwami Stali szanse na utrzymanie się w IV lidze jasielskiej drużyny znacznie zmalały, ale wciąż ekipa Adama Domaradzkiego pozostaje w grze. Nie wszystko już od Czarnych może zależeć. Wpływ na losy beniaminka będą miały także wyniki innych drużyn. Aby nadal liczyć się w walce o pozostanie w IV lidze muszą dzisiaj wygrać z Polonią Przemyśl. Remis niewiele im pomoże, a porażka w zasadzie przesądzi o degradacji na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Piłka nożna. IV liga podkarpacka. Tylko zwycięstwo z Polonią przedłuży nadzieje Czarnych Jasło

Polonia na wiosnę prezentuje się całkiem dobrze. Wygrała 5 meczów, 1 zremisowała i 3 przegrała: niespodziewanie w Pruchniku 0-1, w Krasnej z rezerwami Resovii 0-3 i w Ropczycach z Błękitnymi 1-3. Jedyny remis to podział punktów u siebie z Ekoballem Sanok. Wygrali natomiast ze rezerwami Stali Mielec i Legionem Pilzno po 1-0, z Sokołem Kolbuszowa Dolna 3-1, Sokołem Nisko 2-1 i ostatnio z Orłem Przeworsk 2-1.

Czarnych czeka bardzo trudny mecz. Jeżeli nie wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, poparte determinacją, ambicją i wolą walki przez 90 minut, to o punkty będzie niezwykle ciężko.

Polonia zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 51 punktów (bilans 15-6-9, bramki 41-35) i lideruje grupie spadkowej. Czarni plasują się na 17. pozycji z 32 punktami (bilans 8-8-14, bramki 33-46). Do bezpiecznego 15 miejsca (obecnie Błękitni Ropczyce) tracą 5 punktów. Do końca sezonu - oprócz meczu z Polonią - pozostały tylko trzy kolejki: Legion Pilzno (wyjazd), Sokół Kolbuszowa Dolna (w Jaśle) i Ekoball Sanok (wyjazd).

W pozostałych meczach IX kolejki w grupie spadkowej:
Sokół Nisko - Ekobal Stal Sanok (s. 11)
Partyzant Targowiska - Stal II Mielec (s. 16:30)
Start Pruchnik - Stal II Stalowa Wola (s. 17)
Błękitni Ropczyce - Sokół Kolbuszowa Dolna (s. 17)
Orzeł Przeworsk - Legion Pilzno (s. 17:30)
Resovia II Rzeszów - Lechia Sędziszów Małopolski (n. 17)


Mecze grupy mistrzowskiej
Igloopol Dębica - Głogovia Głogów Małopolski (s. 14:30)
Karpaty Krosno - Izolator Boguchwała (s. 17)
Korona Rzeszów - Piast Tuczempy (s. 18)
Wisłok Wiśniowa - JKS Jarosław (s. 18)


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.