Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Medyce ujawnili przemyt wypchanego i spreparowanego głuszca.
Ptaki te objęte są ochroną gatunkową ścisłą na podstawie ustawy o ochronie przyrody. Możliwość przywozu takiego eksponatu uzależniona jest od wydania zezwolenia przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Okaz przewożony był w samochodzie, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. - Do przemytu przyznał się 50 - letni kierowca auta, który nie posiadał dokumentów umożliwiających jego legalny przywóz. Spreparowany okaz został zatrzymany, a wobec obywatela Ukrainy wszczęto postępowanie karne, w oparciu o przepisy ustawy o ochronie przyrody. Przywóz takiego okazu bez stosownego zezwolenia stanowi wykroczenie i podlega karze aresztu albo grzywny - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Nie jest to pierwszy na Podkarpaciu ujawniony przemyt okazu tego gatunku. W 2019 r. na przejściu granicznym w Korczowej ujawniono przemyt dwóch okazów głuszca i jednego cietrzewia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.