Pięcioro uczniów szkoły branżowej I stopnia oraz technikum w zawodzie technik technologii żywności Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle zostało nagrodzonych w konkursie dla szkół cukierniczych województwa podkarpackiego.
Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie, a wdzięczny temat „Tort dla mamy” pozwolił uczestnikom wykazać się pomysłowością oraz zaprezentować własne umiejętności zawodowe.

Nagrody dla uczniów ZSUiS w Jaśle w konkursie cukierniczym

Prace konkursowe oceniane były pod względem kreatywności i wyobraźni twórczej, umiejętnego doboru składników, różnorodności stosowanych technik dekoratorskich, a także precyzji i estetyki wykonania. Zaprezentowane przez młodych cukierników z jasielskiego ZSUiS torty zyskały uznanie w oczach konkursowych jurorów: mgr inż. Pawła Hanusa, pracownika Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz mistrzów cukiernictwa – Kazimierza Raka i Tomasza Podkula. Ciasta reprezentantów jasielskiej szkoły urzekają oryginalną formą oraz starannością i precyzją wykonania, nie powstydziliby się ich nawet mistrzowie cukierniczego fachu.

Nagrody dla uczniów ZSUiS w Jaśle w konkursie cukierniczym
Julia Dziedzic

Nagrodzeni zostali:
- za kreatywność i prace na wysokim poziomie: Maria Passowicz z klasy 2Pa, Sebastian Nowak z klasy 1a, Norbert Zięba z klasy 2Ga
- za pomysłowość i estetykę wykonania: Julia Dziedzic z klasy 1Tsk
- za zaangażowanie w wykonanie pracy: Nina Krygowska z klasy 2PTsk

Nagrody dla uczniów ZSUiS w Jaśle w konkursie cukierniczym
Nina Krygowska

Młodzi adepci sztuki cukierniczej zdobywają i doskonalą swoje zawodowe umiejętności podczas zajęć praktycznych w szkolnej pracowni cukierniczej oraz w „Torcikowo” Elżbiety Jareckiej.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.