114 uczniów miejskich szkół otrzymało nagrodę burmistrza Miasta Jasła. Dwie najcenniejsze „Nagrody Bartłomieja z Jasła” trafiły do Kingi Moskal i Dominiki Pabisz.
Nagrody przyznane zostały w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 czerwca w Jasielskim Domu Kultury.

Nagrodę Bartłomieja z Jasła otrzymują uczniowie, którzy uzyskali co najmniej czterokrotnie tytuł laureata w konkursach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, olimpiadach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych co najmniej drugiego stopnia. W tym roku trafiły one do dwóch wyjątkowych uczennic.

Nagroda Bartłomieja z Jasła


Kinga Moskal (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle) - laureatka konkursu Kuratora Oświaty z chemii, laureatka konkursu Kuratora Oświaty z biologii, laureatka konkursu Kuratora Oświaty z geografii, laureatka III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla SP organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński, finalistka konkursu Kuratora Oświaty z fizyki, finalistka konkursu Kuratora Oświaty z języka angielskiego, I miejsce w konkursie plastycznym Jurij Gagarin - pierwszy człowiek w kosmosie, II miejsce w konkursie plastycznym Magurskiego Parku Narodowego - edycja XV- pocztówka z MPN, I miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej, II miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym dla uczniów SP - „Młody chemik eksperymentuje”.

Najlepsi z najlepszych – nagrody dla uzdolnionych uczniów w Jaśle
Kinga Moskal

Dominika Pabisz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle) - laureatka konkursu Kuratora Oświaty z języka polskiego, laureatka konkursu Kuratora Oświaty z matematyki, laureatka konkursu Kuratora Oświaty z geografii, finalistka konkursu Kuratora Oświaty z chemii, finalistka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla SP organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński, laureatka w IX Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym Banachiada, II miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym dla uczniów klas VIII szkół podstawowych.

Najlepsi z najlepszych – nagrody dla uzdolnionych uczniów w Jaśle
Dominika Pabisz

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe


Nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe mógł otrzymać uczeń, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen 4,5 oraz uzyskał co najmniej jeden tytuł laureata w konkursie interdyscyplinarnym, przedmiotowym, tematycznym na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub w olimpiadzie interdyscyplinarnej, przedmiotowej, tematycznej co najmniej drugiego stopnia organizowanych zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 29 stycznia 2002 r.

Igor Sudyka (Szkoła Podstawowa nr 2) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z matematyki, finalista konkursu Kuratora Oświaty z chemii, finalista ogólnopolskiej olimpiady wiedzy chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński, laureat ogólnopolskiego konkursu multitest z biologii, laureat I miejsca w Polsce w maratonie matematycznym Banachiada.

Antoni Moskal (Szkoła Podstawowa nr 12) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z informatyki, laureat XXIX Turnieju Wiedzy o Jaśle „Ocalić od zapomnienia”, II miejsce w VI internetowym konkursie „Ptak mój przyjaciel”, II miejsce w XVI konkursie fotograficznym „Jasło moje miasto - ocalić od zapomnienia”, wyróżnienie w konkursie plastycznym Magurskiego Parku Narodowego – pocztówka z MPN, finalista ogólnopolskiego konkursu dla uczniów SP interdyscyplinary cmpetition in astrobiology astrophiles.

Antoni Baciak (Szkoła Podstawowa nr 2) - laureat ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedyni do Orszy” organizowanego przez Kuratora Oświaty, finalista konkursu Kuratora Oświaty z historii.

Jan Madej (Szkoła Podstawowa nr 12) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z chemii, finalista konkursu Kuratora Oświaty z biologii, finalista ogólnopolskiej olimpiady wiedzy chemicznej dla SP, III miejsce w powiatowym konkursie chemicznym dla uczniów szkół podstawowych – „Młody chemik eksperymentuje”.

Igor Zając (Szkoła Podstawowa nr 12) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z chemii, finalista ogólnopolskiej olimpiady wiedzy chemicznej dla SP, I miejsce w powiatowym konkursie chemicznym dla uczniów SP „Młody chemik eksperymentuje”.

Patryk Kajor (Szkoła Podstawowa nr 2) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z biologii, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie multitest z biologii.

Miłosz Borda-Sieczkowski (Szkoła Podstawowa nr 2) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z geografii, II miejsce w XVIII powiatowym konkursie międzyprzedmiotowym dla uczniów klas VIII SP.

Anna Maciejczyk (Szkoła Podstawowa nr 1) - laureatka konkursu Kuratora Oświaty z biologii.

Emilia Skuba (Szkoła Podstawowa nr 4) - laureatka konkursu Kuratora Oświaty z matematyki.

Dominik Koba (Szkoła Podstawowa nr 12) - laureat konkursu Kuratora Oświaty z geografii.

Nagrody za wyniki w nauce


Nagroda burmistrza za wyniki w nauce mogła zostać przyznana uczniowi, który uzyskał wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen 5,7 w klasie V; 5,6 w klasie VI i 5,4 - klasach VII-VIII.

Nagrody otrzymali: Karolina Bajorek (Społeczna Szkoła Podstawowa), Anna Bąk (Szkoła Podstawowa nr 2), Agnieszka Biesiadowska (Szkoła Podstawowa nr 1), Michał Brożyna (Szkoła Podstawowa nr 2), Igor Bućko (Szkoła Podstawowa nr 10), Kamila Buglewicz (Szkoła Podstawowa nr 4), Martyna Cholewiak (Szkoła Podstawowa nr 10), Jakub Cichoń (Szkoła Podstawowa nr 4), Emilia Cioś (Szkoła Podstawowa nr 10), Aleksandra Czech (Szkoła Podstawowa nr 6), Anna Czerkowicz (Szkoła Podstawowa nr 12), Zuzanna Ćmiel (Szkoła Podstawowa nr 4), Julia Daniło (Szkoła Podstawowa nr 6), Iga Dubiel (Szkoła Podstawowa nr 4), Wiktoria Dusza (Szkoła Podstawowa nr 12), Jeremi Dybaś (Szkoła Podstawowa nr 2), Karolina Furmanek (Szkoła Podstawowa nr 2) Julia Gancarz (Szkoła Podstawowa nr 4), Marlena Gaweł (Szkoła Podstawowa nr 1), Wiktor Goleń (Szkoła Podstawowa nr 4), Laura Gondek (Społeczna Szkoła Podstawowa), Filip Hałucha (Szkoła Podstawowa nr 2), Olga Hap (Szkoła Podstawowa nr 2), Filip Jakubiński (Szkoła Podstawowa nr 8), Emilia Jakubowska (Szkoła Podstawowa nr 8), Laura Janik (Szkoła Podstawowa nr 6), Małgorzata Janik (Szkoła Podstawowa nr 6), Jakub Kantor (Szkoła Podstawowa nr 8), Martyna Karlak (Szkoła Podstawowa nr 4), Anika Koba (Szkoła Podstawowa nr 12), Adrian Kołodziej (Szkoła Podstawowa nr 1), Michał Kołodziej (Szkoła Podstawowa nr 1), Natalia Kopeć (Szkoła Podstawowa nr 12), Gabriela Korczykowska (Szkoła Podstawowa nr 1), Olga Kordyś (Szkoła Podstawowa nr 4), Nina Kordyś (Szkoła Podstawowa nr 4), Wiktoria Kozicki (Szkoła Podstawowa nr 1), Kinga Kras (Szkoła Podstawowa nr 1), Lena Kraus (Szkoła Podstawowa nr 12), Mikołaj Kurowski (Szkoła Podstawowa nr 1), Martyna Lach (Szkoła Podstawowa nr 1), Lena Lazar (Szkoła Podstawowa nr 1), Piotr Lechowski (Szkoła Podstawowa nr 2), Julia Lepucka (Szkoła Podstawowa nr 10), Jagoda Lew (Szkoła Podstawowa nr 2), Julia Lisowiec (Szkoła Podstawowa nr 8), Aleksandra Lubaś (Szkoła Podstawowa nr 1), (Szkoła Podstawowa nr 4), Wiktoria Lubaś (Społeczna Szkoła Podstawowa), Julia Machlarz (Szkoła Podstawowa nr 12), Maria Macieik (Szkoła Podstawowa nr 2), Magdalena Madejczyk (Szkoła Podstawowa nr 11), Emilia Marek (Szkoła Podstawowa nr 1), Elżbieta Michowicz (Szkoła Podstawowa nr 4), Maja Mikoś (Szkoła Podstawowa nr 1), Kornelia Mikrut (Szkoła Podstawowa nr 4), Aleksandra Miller (Szkoła Podstawowa nr 4), Eliza Mlicka (Szkoła Podstawowa nr 1), Weronika Myśliwiec (Szkoła Podstawowa nr 4), Barbara Nowak (Szkoła Podstawowa nr 1), Mikołaj Okarma (Społeczna Szkoła Podstawowa), Maciej Pabisz (Szkoła Podstawowa nr 2), Eryk Pawłowski (Szkoła Podstawowa nr 8), Tymoteusz Piątek (Szkoła Podstawowa nr 1), Szymon Pieszczoch (Szkoła Podstawowa nr 4), Maria Praskowicz (Szkoła Podstawowa nr 1), Gabriela Protsyk (Szkoła Podstawowa nr 4), Milena Rak (Szkoła Podstawowa nr 7), Krzysztof Ramut (Szkoła Podstawowa nr 1), Julia Reczek (Szkoła Podstawowa nr 1), Radosław Rup (Szkoła Podstawowa nr 4), Adrian Rzońca (Szkoła Podstawowa nr 8), Grażyna Schabińska (Szkoła Podstawowa nr 6), Aleksandra Sochacka (Szkoła Podstawowa nr 4), Anna Stasiak (Szkoła Podstawowa nr 1), Przemysław Stasiowski (Szkoła Podstawowa nr 4), Julia Surmacz (Szkoła Podstawowa nr 2), Olga Sychta (Szkoła Podstawowa nr 1), Weronika Sypień (Szkoła Podstawowa nr 1), Izabela Szerląg (Szkoła Podstawowa nr 1), Janina Szmyd (Szkoła Podstawowa nr 1), Kamil Szot (Szkoła Podstawowa nr 6), Zuzanna Szwarnowiecka (Szkoła Podstawowa nr 4), Anna Śmietana (Szkoła Podstawowa nr 7), Anna Świetlicka (Szkoła Podstawowa nr 2), Julia Tarnowska (Szkoła Podstawowa nr 12), Kinga Tawrell (Szkoła Podstawowa nr 2), Kamila Walczyk (Szkoła Podstawowa nr 8), Dawid Warchoł (Szkoła Podstawowa nr 6), Gabriela Waśko (Szkoła Podstawowa nr 2), Wiktoria Wielgosz (Szkoła Podstawowa nr 12), Aleksandra Wietecha (Szkoła Podstawowa nr 1), Ksawery Wiktorski (Szkoła Podstawowa nr 8), Antonina Wilk (Społeczna Szkoła Podstawowa), (Szkoła Podstawowa nr 6), Karolina Wojnarska (Społeczna Szkołą Podstawowa), Wiktoria Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 6), Jakub Zawisza (Szkoła Podstawowa nr 4), Antoni Zima (Szkoła Podstawowa nr 1), Joanna Żądło (Szkoła Podstawowa nr 1), Natalia Żegleń (Szkoła Podstawowa nr 4), Natalia Żmijewska (Szkoła Podstawowa nr 2).