Gdy nadchodzi lato myślimy o wakacjach. Jedni preferują wypoczynek nad wodą inni wolą góry. Gdzie pojedziemy w tym roku? Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na cykl zajęć wakacyjnych A może morze? Zabierzemy Was na wakacje pełne słońca, gorącego piachu i morskiej piany.
7 lipca odbędą się zajęcia „Ahoj przygodo – parada statków”, na których wypłyniemy na morską przygodę i dowiemy się m.in.: jak zaplanować wyprawę i zwerbować załogę, nauczymy się podstaw nawigacji, zastanowimy się dlaczego statki potrafią pływać i na czym polega gra w okręty? Poznamy niezwykłą historię chłopca i jego łódeczki, puścimy wodze wyobraźni i z opakowania po jajkach, farb i innych materiałów zbudujemy statki, które wezmą udział w wielkiej paradzie.

21 lipca zapraszamy na zajęcia literacko plastyczne - „Mój wieloryb”. Poznamy historię małego chłopca o imieniu Noi, który miał własnego wieloryba. Przyjrzymy się bliżej tym niesamowitym i pięknym ssakom. Poznamy ich zwyczaje oraz książki, których są bohaterami. Każdy uczestnik zajęć będzie mógł wykonać własnego ekologicznego wieloryba z papierowego talerzyka.

4 sierpnia poznamy „Sekrety morza”. Syrena, Nimfa, Selki czy Meluzyna to mitologiczne panny wodne. Będziemy czytać legendy i baśnie opowiadające niesamowite historie o kobietach mieszkających w bezkresach morskich głębin. Wykonamy podobizny mitycznych mieszkańców mórz i oceanów.

18 sierpnia zachęcamy do udziału w zajęciach pt. „Pleciemy trzy po trzy – sieci rybackie”. Ręczne wyplatanie sieci to jedna z najstarszych ludzkich umiejętności. Podczas zajęć sprawdzimy, na czym polega ta umiejętność, kto zajmował się tworzeniem sieci rybackiej i co może się w nią zaplątać. Wysłuchamy opowieści, która przeniesie nas w głąb morza i jego mieszkańców. W drugiej części zajęć będziemy używać różnych materiałów, by stworzyć kolorowe rybki.

Wakacyjne zajęcia odbywać się będą w środy (7, 21 lipca oraz 4 i 18 sierpnia) o godzinie 12:00 w Sali Edukacyjnej nr 127 w budynku MBP w Jaśle ul. Kołłątaja 1.

Z powodu ograniczeń lokalowych, a także w trosce o jakość prowadzonych zajęć oraz komfort i bezpieczeństwo uczestników, obowiązuje rezerwacja miejsc drogą elektroniczną, telefonicznie lub osobiście do 3 lipca (sobota) br.: Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.