Gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, chodzenie po linie, na szczudłach i żonglerka talerzami – to atrakcje pierwszego w tym roku spotkania w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych, które odbyły się w poniedziałek, 28 czerwca, na osiedlu Gamrat w Jaśle.
Dzieci bawili animatorzy z krakowskiego Teatru Ognia Los Fuegos wraz z instruktorami z Jasielskiego Domu Kultury. Krakowscy artyści zaprosili wszystkich na spotkanie z mimem oraz do przejścia trasy sprawnościowej. Mogły też spróbować swoich sił w żonglerce lub chodzie na szczudłach. Nie brakowało chętnych do utrzymania równowagi na rolla bolla czy kręcenia talerzami. Najwięcej emocji wzbudzało przejście po linie przy asekuracji artystów. Najmłodsi mogli także trafiać rzutkami do tarczy czy grać w mini koszykówkę.

Jasło. Wakacyjne zabawy na osiedlu Gamrat

Punktem kulminacyjnym był kilkunastominutowy pokaz artystów. Dzieci i dorośli z zapartym tchem podziwiali sztuczki mimów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Każdy też mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.