Oczekiwana z wielką niecierpliwością premiera przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa” odbędzie się dzisiaj, 4 lipca, o godz. 18:15 na deskach Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp bezpłatny.
W bohaterów – uczniów profesora Ambrożego Kleksa wcieliły się dzieci w wieku od 8 do 11 lat, wyłonione w castingu oraz dziecięca grupa artystyczna JDK. Pomysłodawcą i reżyserem widowiska jest Wojciech Nowicki, instruktor muzyki w Jasielskim Domu Kultury. W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyły także instruktorki zajęć artystycznych dla dzieci: Ewa Grzebień, Alicja Szulc, Katarzyna Korona oraz Sonia Zwoleńska.

Napisana przez Jana Brzechwę „Akademia Pana Kleksa” to niezwykła opowieść o zwykłym chłopcu Adasiu Niezgódce, który trafia do szkoły profesora Ambrożego Kleksa. W tej tajemniczej szkole uczy wyjątkowy, wszechstronnie wykształcony Pan Kleks, a pomaga mu w tym inteligentny szpak Mateusz. Metody profesora odbiegają znacznie od tych, które stosowane są w tradycyjnych szkołach. Nietuzinkowe podejście do ucznia, mnóstwo zabawy i przygód sprawiają, że Adaś odkrywa w sobie nieznane dotąd talenty i umiejętności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.