Pokaz tańca i musztry z XVII wieku, strzelanie z łuku do tarczy czy żonglerka chorągwiami, połączone z ciekawą lekcją historii złożyły się na piknik historyczny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle.
Impreza zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury i Agencję Artystyczną „Amatum” z Warszawy odbyła się 1 lipca br. w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych.

Jasło. Piknik historyczny: złoty wiek

Kolejne wakacyjne spotkanie, tym razem dla mieszkańców osiedla Mickiewicza, przyciągnęło sporą grupę dzieci i rodziców. Dla wszystkich była to doskonała zabawa i ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Działające w ramach Agencji Artystycznej „Amatum” Bractwo Rycerskie z Nowej Dęby, przeniosło nas do XVII wieku. Piękne stroje, nauka dworskiego tańca, zabawy, pokaz musztry oraz żonglowanie chorągwiami, które jest wyjątkowe w skali kraju.

Jasło. Piknik historyczny: złoty wiek

To unikatowa sztuka, którą odtwarzamy od prawie 20 lat w Polsce, a pochodzi z dawnych Włoch. My jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy robić takie pokazy. Natomiast we Włoszech, do dziś są bardzo popularne festiwale, podczas których prezentują się chorągwiarze z różnych włoskich miast – mówi Robert Lubera z Bractwa Rycerskiego Nowa Dęba.

Jasło. Piknik historyczny: złoty wiek

Ci, którzy nie byli w czwartek w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, będą mieli jeszcze okazję spotkać się z rycerzami w parku miejskim, w niedzielę (4 lipca).

Jasło. Piknik historyczny: złoty wiek

Wakacyjne Spotkania Artystyczne są współfinansowane przez Miasto Jasło w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.