Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w krośnieńskiej agencji pracy tymczasowej ponad sto przypadków nielegalnego powierzenia pracy cudzoziemcom.
W połowie lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy w jednej z krośnieńskich agencji pracy tymczasowej. W toku przeprowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili naruszenia dotyczące zarówno procedury powierzania jak i wykonywania pracy.

Polski pracodawca nielegalnie powierzył wykonywanie pracy 105 obywatelom Ukrainy, gdzie 47 z nich pracowało bez odpowiedniego zezwolenia na pracę. Dodatkowo, nie powiadomił pisemnie właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 66 cudzoziemców.

Właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego przedsiębiorcy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Krośnie.

Natomiast, wobec cudzoziemców wszczęte zostało postępowanie w sprawie o wykonywania pracy bez odpowiedniego zezwolenia jak też nałożono na nich kary grzywny.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.