Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ” zaprasza do udziału w koncercie Ani Brody, który odbędzie się dzisiaj (31 lipca) o godz. 16:00 w Parku Miejskim.
„Muzykopowiastki” to międzypokoleniowy koncert z opowieściami na podstawie klasyki literatury, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Piosenki są muzycznymi ilustracjami do opowiadań i historii ze zbioru baśni z całego świata „Bajarka opowiada”. Inspiracją do stworzenia koncertu były muzyczne podróże oraz różnorodność brzmień i rytmów w muzyce świata. Odbiorcy usłyszą m.in. historię o Córce Słońca i Synu Ogrodnika, o Królewnie Foce i Kwiecie Paproci, zaczerpnięte z polskiej, greckiej, szkockiej i tadżyckiej tradycji, w dźwiękowej oprawie głosu, cymbałów, kantele, dzwonków pentatonicznych, piana i liry korbowej.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Mamy Nadzieję".
Dofinansowano z pieniędzy Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.