W Budomierzu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali niebezpiecznego przestępcę poszukiwanego przez włoski wymiar sprawiedliwości. Za mężczyzną podejrzanym o rozbój i uprowadzanie dziecka wydano europejski nakaz aresztowania.
W minioną sobotę (31 lipca) 36-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy granicznej na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Budomierzu. - Funkcjonariuszka SG ustaliła, że cudzoziemiec jest niebezpiecznym przestępcą poszukiwanym od 2018 roku przez włoskie służby. Wydano za nim europejski nakaz aresztowania w celu zatrzymania i ekstradycji. Jest podejrzany o rozbój na terenie salonu gier oraz uprowadzenie dziecka. Podczas zatrzymania dostosowywał się do poleceń mundurowych i nie stawiał oporu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 osób poszukiwanych przez polski oraz zagraniczne wymiary sprawiedliwości.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.