Ponad 3,6 tys. paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze KAS podczas kontroli samochodów na granicy. W wykryciu nielegalnego towaru pomogły psy Koko i Bora a także urządzenie RTG.
Ujawnienie 2,6 tys. paczek to wynik kontroli samochodu osobowego na przejściu granicznym w Medyce. Z pomocą służbowego psa Bora funkcjonariusze dotarli do skrytki w przerobionej podłodze pojazdu, w której ukryte zostały papierosy. Do przemytu przyznał się kierowca - 24 letni obywatel Ukrainy. - Nielegalny towar i przerobiony do przemytu samochód zostały zatrzymane do dalszego postępowania. KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę - informuje młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Niezawodne nosy Koko i Bora

Na 570 paczek papierosów natrafili z kolei funkcjonariusze KAS podczas kontroli autokaru na przejściu granicznym w Budomierzu. Nielegalny towar ukryty był w obudowie lodówki. Na poczet kary grożącej 33- letniemu kierowcy zabezpieczono 14 tysięcy złotych.

Niezawodne nosy Koko i Bora

Podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze KAS skierowali do kontroli busa wraz z lawetą, który przekraczał granicę jako pusty środek przewozowy. - Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG z pomocą którego funkcjonariusze zlokalizowali potencjalne miejsce ukrycia nielegalnego towaru. Dalsze działania podjęte z psem Koko potwierdziły, że w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu znajduje się 460 paczek papierosów. Kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 9 tys. złotych. KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę - dodała Edyta Chabowska.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.