Strażnicy graniczni w Korczowej zatrzymali dwa samochody - nissana i volkswagena z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Ich łączna wartość to około 100 tysięcy złotych.
W niedzielę (1 sierpnia) do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 46-letni obywatel Ukrainy, kierowca nissana qashqai na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że auto ma przerobione pole numerowe VIN (nadany przez producenta indywidualny, niepowtarzalny dla każdego pojazdu numer identyfikacyjny). Wartość auta wyprodukowanego w 2018 roku oszacowano na 85 tys. złotych.

Natomiast 2 sierpnia busem marki volkswagen crafter podróżował 29-letni Ukrainiec. Również w tym przypadku strażnicy graniczni stwierdzili przerobienie znaków identyfikacyjnych. Szacunkowa wartość auta to około 25 tysięcy złotych.

- W obu przypadkach pojazdy zostaną poddane szczegółowym ekspertyzom kryminalistycznym. Przeprowadzą je eksperci z Bieszczadzkiego Oddziału SG - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z BiOSG w Przemyślu.

Od początku 2021 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 30 skradzionych samochodów o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln złotych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.