Ukrainiec podejrzewany o napaść i kradzież, poszukiwany w kilkudziesięciu krajach świata, został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyźnie grozi 2,5 roku pozbawienia wolności.
W Medyce 10 sierpnia do kontroli na wjazd do Polski zgłosił się 51-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusz Straży Granicznej ustalił, że dane cudzoziemca widnieją w krajowej oraz międzynarodowej bazie poszukiwawczej.

- Mężczyzna był w zainteresowaniu polskich służb w związku z napaścią oraz kradzieżą. Poszukiwano go na podstawie czerwionej noty Interpolu. Tego typu alerty wydawane są wobec osób szczególne niebezpiecznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu 2,5 roku pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.