Międzynarodowy gang wyłudzał luksusowe auta. Ich przestępczą działalność zakończyła wspólna akcja funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG, CBŚP i policji ukraińskiej.
Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe samochody, które następnie były sprzedawane na Ukrainie. W wyniku działań zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano mienie warte ponad 2 miliony złotych.

- Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej doprowadzali do niekorzystnego rozporządzenia mieniem polskich instytucji finansowych świadczących usługi w zakresie finansowania leasingu przy zakupie pojazdów. Za pomocą sfałszowanej dokumentacji pozyskiwano luksusowe samochody oraz quady, a następnie sprzedawano je na Ukrainie. Wskutek działalności grupy, osiem instytucji finansowo-leasingowych poniosło straty w wysokości ponad 4 milionów złotych. Na trop gangu wpadli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce, policjanci z Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Zakończenie przestępczego procederu i ustalenie wszystkich okoliczności było możliwe dzięki ścisłej współpracy z ukraińskimi funkcjonariuszami z Zarządu ds. Dochodzeń Strategicznych Głównego Zarządu Narodowej Policji we Lwowie - poinformował podporucznik Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przeprowadzili działania w Polsce i na Ukrainie. W kraju wykonywano czynności w trzech województwach: podkarpackim, śląskim i zachodniopomorskim. Podczas międzynarodowej operacji zatrzymano 6 osób (obywatel Ukrainy i 5 Polaków), w tym 4 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Rozbity gang wyłudzający luksusowe auta

W efekcie podjętych działań przez BiOSG, CBŚP, PR przy ogromnym zaangażowaniu i współpracy ukraińskich funkcjonariuszy ze Lwowa, odzyskano 6 samochodów osobowych wartych blisko 2 mln zł. Funkcjonariusze przejęli także różnego rodzaju sprzęt m.in. urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory i inne. Łączna wartość odzyskanego mienia opiewa na kwotę ponad 2 milionów złotych.

W Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. popełnienia oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów. Decyzją sądu 3 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.