Studenci uniwersytetu z wizytą w Stacji Uzdatniania Wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jaśle.
9 i 23 października 2021 studenci uniwersytetu, w ramach pierwszych zajęć pojechali z wizytą do Stacji Uzdatniania Wody Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jaśle.

dzieci na wycieczce

Wycieczkę rozpoczęli na brzegu Wisłoki, gdzie dzieci zobaczyły miejsce w którym woda jest pobierana z rzeki, aby przejść szereg procesów pozwalających trafić jej do naszych kranów. Przez tzw. jaz piętrzący przepływa do dwukomorowego piaskownika, gdzie zatrzymują się większe zanieczyszczenia i osadzają się makroelementy - głownie piasek. Woda spływa rurociągami do studni, następnie osadników wstępnych i pompowni. Później przechodzi skomplikowane procesy koagulacji i filtracji, a na koniec jest chlorowana, żeby była dla nas bezpieczna i nadawała się do picia.

Nad jakością wody dla mieszkańców Jasła czuwa pracujące w Stacji laboratorium, w którym kilka razy dziennie są badane pobrane próbki. Przefiltrowana i oczyszczona woda - zdatna do picia, jest pompowana rurami do miasta i rozprowadzana do naszych mieszkań i domów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.