Przedszkolaki z Prywatnego Kubusiowego Przedszkola w Jaśle oraz Społecznego Przedszkola w Lipnicy Dolnej świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W piątek (5 listopada) w dniu urodzin Walta Disneya, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie, zarówno te czytane jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka.

dzieci świętujące dzień bajek

Dzięki nim dzieci uczą się m.in.: rozróżniać dobro od zła, koleżeństwa i przyjaźni, chęci niesienia pomocy innym. Calineczka, Kot w Butach, Czerwony Kapturek i wiele innych postaci gościło 4 i 5 listopada 2021 r. na spotkaniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

dzień bajek

Przedszkolaki z Prywatnego Kubusiowego Przedszkola w Jaśle oraz Społecznego Przedszkola w Lipnicy Dolnej, przypomniały sobie bajki i baśnie, które poruszają ważne tematy, związane z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Aby zachęcić najmłodszych do czytania bajek wzięli oni udział w aktywnych zajęciach. Po wysłuchaniu fragmentów opowieści dzieci miały za zadanie rozpoznać tytuły bajek oraz pomóc Kopciuszkowi w rozdzielaniu grochu i fasoli. Dzieci wzięły udział w zabawie "Zatrute jabłko", rozwijającej szybkość i refleks, opowiadały o swojej ulubionej postaci, a w części plastycznej kolorowały ulubionych bohaterów bajek.

przedszkolaki z Jasła


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.