Konrad Podkulski uczeń Zespołu Szkół nr w Jaśle został nagrodzony w konkursie "Bo piękno na to jest, by zachwycało …"
Konkurs Ministerstwa Edukacji i Nauki "Bo piękno na to jest, by zachwycało …" stał się okazją dla młodych badaczy do poszukiwania takich aspektów twórczości Cypriana Kamila Norwida, które są najbardziej inspirujące, ciekawe i oryginalne.

Konrad Podkulski odkrył w sobie tę pasję. Wyróżnienie w konkursie jest wielkim osobistym sukcesem ucznia szkoły. Nagrodę otrzymał z rąk Ministra Edukacji i Nauki. Opiekę merytoryczną sprawowała polonistka Elżbieta Szpak. Nagrodę dla opiekuna odebrała dyrektor Agnieszka Chłopek.

W środę (29 grudnia 2021) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy na temat życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Podczas uroczystości wyróżnienia odebrali uczniowie nagrodzeni w konkursie "Bo piękno na to jest, by zachwycało… Kreatywnie o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w związku z 200. rocznicą urodzin genialnego poety.

W gali uczestniczyli i okolicznościowe przemówienia wygłosili: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak.

W swoim przemówieniu minister Przemysław Czarnek podkreślił, że celem przedsięwzięć organizowanych z okazji 200. rocznicy urodzin poety jest odkrywanie jego życia i twórczości przez młodych ludzi.

- Wszyscy Państwo wykonaliście piękną pracę i zachwycacie. Tego Wam gratulujemy i za to Wam dziękujemy, życząc samych sukcesów w przyszłości - dodał Minister Edukacji i Nauki, dziękując uczniom i nauczycielom za udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.