Policjanci pionu kryminalnego jasielskiej komendy podsumowali działania w 2021 roku skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej.
Ubiegły rok pokazuje duże zaangażowanie funkcjonariuszy pionu kryminalnego jasielskiej komendy w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Żmudne, a zarazem efektywne działania policjantów, zajmujących się zwalczaniem tego typu przestępczości, często pozwalają na skuteczne eliminowanie z rynku substancji niedozwolonych, a także zatrzymywanie i rozliczanie osób trudniących się tym przestępczym procederem.

Narkotyki zatrzymane przez policjantów

- W minionym roku na terenie powiatu jasielskiego stwierdzono 56 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci, podczas realizacji tych spraw, zatrzymywali podejrzanych, ujawniali i likwidowali nielegalne uprawy, a także miejsca i pomieszczenia przystosowane do wytwarzania i produkcji narkotyków - mówi komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy jasielskiej komendy.

Narkotyki zatrzymane przez policjantów

Łącznie w minionym roku policjanci zabezpieczyli 1255 krzewów konopi indyjskich oraz 18,3 kilograma marihuany i 12,5 kilograma amfetaminy.

- Szacowana wartość narkotyków przekracza milion złotych - dodaje kom. Piotr Wojtunik.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.