Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim, w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".
Wraz z rozpoczęciem sezonu narciarskiego, policjanci włączyli się aktywnie w realizację działań profilaktycznych, wynikających z ogólnopolskiej kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". W środę (16 lutego) przed południem, policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, na stoku narciarskim Mareszka w Świątkowej Wielkiej, spotkali się z dziećmi korzystającymi z aktywnej formy wypoczynku.

spotkanie z dziećmi

Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form zimowej rekreacji. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa - tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe lub pod działaniem środków odurzających. Zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który musi mieć swoje miejsce w pojeździe podczas transportu. Narty, kijki, deski snowbordowe czy łyżwy, nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie w chwili zdarzenia drogowego.

Ponadto uczestnikom aktywnego wypoczynku - dzieciom, jak i dorosłym, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

stok Mareszka

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, która od lat wspiera profilaktyczne działania Policji. Policjanci wyposażyli także najmłodszych w elementy odblaskowe i gadżety przekazane przez Fundację PZU.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.