REGION. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem, 76-latce grozi do 3 lat więzienia.
Pod koniec lutego, policjanci interweniowali w Kolbuszowej Dolnej, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym porzucenia psa. Zdarzenie widziała inna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Z jej relacji wynikało, że zwróciła ona uwagę na kobietę prowadzącą rower, która podeszła pod bramę jednej z posesji w Kolbuszowej Dolnej i wyrzuciła worek. Kiedy rowerzystka odjechała, kobieta usłyszała skowyt psa dobiegający z tego miejsca. Po chwili z worka oswobodził się pies. Zdezorientowane zwierzę wybiegło poza posesję. Zgłaszająca powiadomiła Policję. Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zaopiekowali się psem.

Policjanci z pomocą świadków ustalili szczegóły dotyczące zdarzenia i samej rowerzystki. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy doprowadził ich do 76-letniej mieszkanki powiatu kolbuszowskiego. W piątek funkcjonariusze przedstawili jej zarzut znęcania nad zwierzęciem. Kobieta przyznała się i złożyła wyjaśnienia.

Za znęcanie nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Piesek trafił do kolbuszowskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Z przekazanych przez opiekunów informacji wynika, że "Beti" jest pogodnym i przyjaznym zwierzęciem. Czeka na nowego właściciela.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.