REGION. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy daewoo.
Do zdarzenia doszło w środę (23 marca), po godz. 20. Policjant z brzozowskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc swoim samochodem, na ul. Legionistów, zwrócił uwagę na daewoo. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz chcąc sprawdzić, czy jego podejrzenia są słuszne, podjął próbę zatrzymania auta. Kierowca odjechał z dużą prędkością. Policjant pojechał za nim.

Na ul. Armii Krajowej, na parkingu przed jednym ze sklepów, zauważył zaparkowane daewoo i tam zatrzymał mężczyznę. O wszystkim powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Kierującym daewoo okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.