Na drogach powiatu jasielskiego policjanci sprawdzali dzisiaj trzeźwość kierujących pojazdami w ramach prowadzonych działań "Trzeźwy poranek". Spośród wszystkich kontrolowanych, czterech straciło prawa jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
Policjanci z wydziału ruchu drogowego od rana prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem realizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Pomimo wielu apeli, policjanci nadal ujawniają osoby, które decydują się prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu.

- Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 689 kierujących. W efekcie ujawnili czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden z nich odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie - informuje komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Niezależnie od orzeczonej kary, osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.