Mrukowa / Brzezowa. 22-latek w trakcie kontroli drogowej odjechał próbując uciec policjantom, zmuszając ich do pościgu. Po zatrzymaniu okazało się, że jest nietrzeźwy.
Do policyjnego pościgu za nietrzeźwym kierującym doszło w sobotę 1 sierpnia przed godz. 22 w miejscowości Mrukowa (gmina Osiek Jasielski).

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali do kontroli w Mrukowej samochód osobowy marki Audi. - W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości, kiedy okazało się, że wynik badania jest pozytywny, siedzący za kierownicą 22-letni mężczyzna uruchomił silnik i zaczął uciekać - relacjonuje podkom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy jasielskiej policji. Jeden z funkcjonariuszy podczas próby zatrzymania mężczyzny doznał urazu barku.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali audi w miejscowości Brzezowa. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie kierującego jest ponad 1 promil alkoholu.

22-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru - dodaje podkom. Piotr Wojtunik.

Za popełnione przestępstwa niebawem odpowie przed sądem.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.